Energo University-дің профессоры Умбеткулов Ертуган Кожагуловичтің мерейтойы

Energo University-дің профессоры  Умбеткулов Ертуган Кожагуловичтің мерейтойы

30.04.2024 Барлық жаңалықтар

Умбеткулов Ертуган Кожагулович техника ғылымдарының кандидаты, Energo University-дің (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) "Электр энергетика" кафедрасының профессор-оқытушысы  30 сәуірде 70-жас мерейтойын атау үстінде.

Ертуган Кожагулович - Алматы энергетика институтының "Өнеркәсіптік кәсіпорындар мен қалаларды электрмен жабдықтау" кафедрасының 1979 жылғы түлегі. Студенттік кезінен бастап өзін белсенді және бей-жай қарамайтын адам ретінде көрсетті: оқу үздігі, топ старостасы, студенттер кеңесінің төрағасы және институт комсомол комитетінің мүшесі.

50 жылдық еңбек жолында Ертуган Кожагулович Қызылорда ЖЭО-6-да жұмыс істеуден, Бүкілресейлік ауыл шаруашылығын электрлендіру ғылыми-зерттеу институтында (Мәскеу, РФ) аспирантурада оқудан ҚазҰАУ-дың "Энергиямен қамтамасыз ету және автоматика" (2005-2011 жылдар) және Алматы энергетика және байланыс университетінің "Электр энергетикалық жүйелері" (2015-2022 жылдар) кафедраларын басқаруға дейінгі жолдан өтті.

Профессор Умбеткулов ғылыми қызметпен белсенді айналысады: 2009-2011 жылдары және 2012-2014 жылдары ҚР БҒМ гранттық қаржыландырудың ғылыми жобаларын басқарды. Бүгінде ҚР ҰҚМ гранттық қаржыландыру жобасының ғылыми жетекшісі (2023-2025 жж.). Оның есебінде 120-дан астам жарияланған ғылыми және әдістемелік жұмыстар, оның ішінде төрт патент, ҚР БҒМ электрондық оқулығы мен оқу құралы және импакт-факторы бар бірқатар ғылыми мақалалары бар.

Ертуган Кожагулович – біздің Университет студенттерінің сүйікті оқытушыларының бірі, оның оқу сабақтары әрдайым жоғары деңгейде өтеді және үлкен қызығушылық тудырады, ол оқу процесіне және жаңа білім беру бағдарламаларын әзірлеуге барынша белсенді қатысады.

Профессор Умбеткулов "Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" және "Қазақстандық электр энергетикасы қауымдастығының еңбек сіңірген энергетигі" республикалық атақтарына ие, Министрліктің бейінді атақтарынан алғыстары бар.

Ертуган Кожагуловичті мерейтойымен құттықтаймыз, мықты денсаулық, ұзақ өмір, амандық және оның осындай қиын, бірақ өте маңызды ісінде – Қазақстан экономикасының жетекші салалары үшін кәсіпқойларды тәрбиелеуде табыс тілейміз.