NATIONAL INSTRUMENTS ЦИФРЛЫҚ ПЛАТФОРМАЛАР МЕН ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫҢ ЖАҢА МҮМКІНДІКТЕРІ – «Киберфизикалық жүйелер және Смарт-технологиялар» зертханасының вебинары

NATIONAL INSTRUMENTS ЦИФРЛЫҚ ПЛАТФОРМАЛАР МЕН ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫҢ ЖАҢА МҮМКІНДІКТЕРІ –  «Киберфизикалық жүйелер және Смарт-технологиялар» зертханасының вебинары

27.09.2022 Барлық жаңалықтар

29 қыркүйекте Алматы энергетика және байланыс университетінің «Киберфизикалық жүйелер және Смарт-технологиялар» зертханасы LabVIEW бағдарламалық ортасының мүмкіндіктерін және National Instruments - DAQ және ELVIS III компаниясының цифрлық платформаларын ғылыми зерттеулер мен білім беру қызметінде қолдану тақырыбында вебинар өткізеді.

National Instruments – автоматтандыру, өлшеу, эксперименттер, диагностика және басқарудың аппараттық және бағдарламалық ортасын жасау саласындағы танымал көшбасшылардың бірі. Осы компаниямен тығыз және ұзақ уақыт ынтымақтастық Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің «Автоматтандыру және басқару» кафедрасында қалыптасты. Бұл ынтымақтастыққа шамамен 15 жыл болды. Мысалы, қазіргі уақытта Автоматтандыру және басқару кафедрасының студенттері, магистранттары, оқытушылары мен зерттеушілері 2021 жылы университет сатып алған NI ELVIS III сияқты қуатты сандық платформамен жұмыс істей алады.

Зертхана меңгерушісі, техника ғылымдарының докторы, профессор Ирбулат Туремұратович Утепбергеновті қоса алғанда, «Киберфизикалық жүйелер және Смарт-технологиялар» ғылыми-зерттеу зертханасы тарапынан да National Instruments цифрлық платформалары мен технологияларына деген қызығушылық толығымен заңды болып табылады.

Вебинардың негізгі баяндамашысы – техника ғылымдарының кандидаты, ХАА академигі, АЭжБУ «Автоматтандыру және басқару» кафедрасының доценті Серик Алгожаевич Кульмамиров. Ол автоматты басқару теориясы мен электроника, NI (National Instruments) ақпараттық және цифрлық технологиялары мен платформалары бойынша «Lamberti» басылымдарында 1 монография мен 2 оқулықты қоса алғанда, вебинар тақырыбына қатысты отыздан астам жарияланған жұмыстардың авторы.

А.С. Кульмамировтың ғылыми қызығушылықтары: басқару теориясы, автоматика, ақпараттық ресурстар мен жүйелер, қосарлас есептеулер мен суперкомпьютер, ғылыми-техникалық ақпаратты басқару.

Оқытылатын курстар (бакалавриат, магистратура): «Желілік және бейсызық жүйелерді басқару теориясы», «Ақпараттық жүйе», «Ғылым мен жоғары білім берудегі ақпараттық ресурстар», «Ақпараттық ресурстарды басқару», «Бұлтты сервистер және қатарлас есептеулер», «Индустрия 4.0 ортасында басқару», «Желілік жүйелердегі өзекті теориялық зерттеулер басқару», сондай-ақ IT бағыттары мен NI сандық технологиялары бойынша оқитын бакалаврлар мен магистранттарға арналған авторлық курстар.

«National Instruments цифрлық платформалар мен технологиялардың жаңа мүмкіндіктері» вебинары Алматы уақытымен 29 қыркүйек, бейсенбі, сағат 16.00-де басталады.

Вебинар Microsoft Teams платформасында ұйымдастырылады, сілтеме:

Вебинарды ұйымдастырушылар:

АЭжБУ профессор-зерттеушісі, т.ғ.д. И.Т. Утепбергенов (i.utepbergenov@aues.kz),
АЭжБУ оқытушы-зерттеушісі, техника ғылымдарының кандидаты С.А. Кульмамиров.

«Автоматтандыру және басқару» кафедрасы